+Aspir Yağı

Esansiyel doymamış yağ asitlerini yüksek miktarda içeren aspir yağının hipolipidemik, yani yağ seviyesini azaltıcı etkisi olduğu çalışmalarla gösterilmiştir.

İçeriğindeki CLA (Conjugated Linoleic Acid/Konjuge Linoleik Asit) ile vücuttaki yağ oranını azaltmaya yardımcı olduğu için, günümüzde diyet ve egzersiz programlarına aspir yağı eklenebilmektedir.

Metabolizmayı hızlandırarak, yağ-kas dengesini düzenlemeye ve kilo vermeye yardımcı olabilir.

Ayrıca antioksidan etki göstererek, 

damar sertliğini önlemeye 

yardımcıdır.

+Ceviz Yağı

Ceviz yağı Omega 3 esansiyel yağ asidi içermektedir. Kötü kolesterol olarak bilinen LDL kolesterolün kandaki seviyesini düşürmeye yardımcı olduğu bilinmektedir.

Ceviz yağı çocuklarda zihinsel sağlığın ve kognitif (bilişsel) fonksiyonların gelişmesine yardımcı olan en önemli besin kaynaklarından birisidir.

Beyin vücudun en aktif organlarından biri olarak sürekli enerjiye ihtiyaç duyar. Özellikle Omega 3 yağ asitleri beyin için önemli besin maddeleridir.

Ceviz yağı, Omega 3 içeriği sayesinde beyin sağlığına destek amaçlı kullanılabilir.

Ayrıca harici olarak cilt ve saç sağlığına destek amaçlı kullanılabilmektedir.
+Çörek Otu Yağı

Çörek otu tohumları tarihte en çok kullanılan ve değer verilen tohumlardan birisidir. Eski Mısırlılardan Antik Yunan uygarlığına dek pek çok kültürde çörek otu tohumunun sağlık için kullanımından bahsedilmiştir.

Günümüzde de çörek otu tohumları ve yağı üzerine yapılmış çok sayıda klinik çalışma bulunmaktadır.

Çörek otu yağı, Cold Press yöntemi ile elde edilen sabit bir yağdır. Çörek otu tohumu yağı, esansiyel yağ asitleri içeriği açısından zengin olup antioksidan, bağışıklık sistemini güçlendirici, kan lipid seviyelerini düzenleyici etki gösterir ve alerjik rinit tedavisine yardımcı olarak kullanılır.

+Kabak Çekirdeği Yağı

Kabak çekirdeği yağı, vücudumuz için gerekli esansiyel yağ asitlerini içermektedir.

Yapısında özel steroller ve E vitamini bulunmaktadır. 

Kabak çekirdeği yağının prostat sorunlarının azaltılmasında yardımcı olduğu birçok araştırma ile gösterilmiştir. 

Benign Prostat Hiperplazisine (BPH - iyi huylu prostat büyümesi) karşı en çok kullanılan bitkisel takviyelerden birisidir.

İyi kolesterol olarak bilinen HDL kolesterol seviyelerini yükseltmeye yardımcıdır.
+Keten Tohumu Yağı

Keten tohumu yağı, Omega 3 yağ asidi olan alfa-linolenik asit (ALA) açısından zengin bir kaynaktır.

İçerdiği Omega 3 yağ asitine bağlı olarak kalp sağlığını korumaya yardımcı, dolaşım sistemini destekleyici özellikleri vardır.

Yapılan bir çalışmada; yüksek oranda alfa linolenik asit taşıyan keten tohumu yağı alımının hiperlipidemik kişilerde serum total kolesterol ve LDL kolesterol (kötü kolesterol) seviyesini düşürdüğü saptanmıştır.

İnflamasyonu gidermeye yardımcı olan keten tohumu yağı, ayrıca kalsiyum emilimini artırarak kemik sağlığını korumaya da destek olur.

Ayrıca balık yağı tüketemeyen yetişkinler için keten tohumu yağı, iyi bir bitkisel Omega 3 desteği sağlar ve zihinsel gelişimi destekler.

+Nar Çekirdeği Yağı

Nar çekirdeği yağında, nar çekirdeğine özel punisik asit (Omega 5) bulunmaktadır. Güçlü antioksidan özelliklere sahip olan punisik asit, son yıllarda en çok ilgi çeken besin maddelerinden biridir.

Punisik asitin bağışıklık sistemini uyararak vücut direncini artırmaya yardımcı olduğu bilinmektedir.

Güçlü antioksidan etkiye sahip nar çekirdeği yağı, kalp sağlığını korumaya yardımcı olur.

Haricen emilimi hızlı olması nedeniyle de özellikle kadınlar tarafından cildi yenileme ve canlandırma amacıyla da tercih edilmektedir.

Nar çekirdeği yağı antiaging (yaşlanma etkilerini geciktirici) ve antiinflamatuvar özellikleri ile cilt sağlığına destek olur.
+Rüşeym Yağı

​Rüşeym, buğday tanesinin embriyo kısmı olup filizlenme için gerekli tüm enerji ve besin kaynaklarını bünyesinde barındırır. 

Rüşeym yağı çok zor elde edilen çok değerli bir yağdır. Doğal enerji kaynağı olarak da adlandırılan rüşeym yağı, esansiyel yağ asitlerini içermektedir. 
Yapısında A ve D vitaminlerini doğal olarak bulundurmasının yanı sıra E vitamini oranı da oldukça yüksektir. Bu sayede yaşlanma etkilerini geciktirmeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur. 
Rüşeym yağı değerli bir oktakosanol ve polikosanol kaynağıdır. Oktakosanol ve  polikosanol kardiyovasküler fonksiyonları optimize etmeye ve kan kolesterol dengesini düzenlemeye yardımcı olur. Polikosanol formülasyonları “Antifatik İlaçlar (Yorgunluk giderici)” olarak da kullanılabilir.

+Üzüm Çekirdeği Yağı

Üzüm çekirdeği yağı esansiyel yağ asitlerini içerir. Damarların iç çeperini koruyarak dolaşım sisteminin sağlıklı işleyişinin sağlanmasına yardımcı olan değerli bir yağdır. 

Yine yapısında doğal olarak bulunan E vitamininin ve yağa geçen fenolik bileşiklerin güçlü antioksidan etkileri sayesinde kötü kolesterol olarak bilinen LDL kolesterolü azaltırken, iyi kolesterol olarak bilinen HDL kolesterolü artırmaya, yaşlanma etkilerini yavaşlatmaya, kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur. 

Özellikle dolaşım problemi olanlar için tavsiye edilebilecek bir besin desteğidir. Ayrıca vücut direncini artırmaya ve cildin nemlendirilmesine de yardımcıdır.
+Zeytinyağlı Kudret Narı

​Zeytinyağlı kudret narının içeriğinde birçok fitobileşik yer almaktadır. Kudret narındaki “Polipeptid k (PPK)” gibi bileşikler kan şekerini düşürücü aktivite gösterebilmektedir. Bu hipoglisemik etkinin; içindeki aktif bileşiklerin insülin benzeri yapıda olmaları ve glikoz toleransını iyileştirmesi şeklinde olduğu gösterilmiştir. Kudret narındaki fitobileşiklerin; insülin sekresyonunu, dokulara glikozun geri alımını, karaciğerdeki glikojen sentezini ve glikoz oksidasyonunu artırıp, hepatik glikoneogenezisi azaltarak etki gösterdiği düşünülmektedir. Bu nedenlerden dolayı zeytinyağlı kudret narı; diyabetli hastalarda kan şekerinin düşürülmesine yardımcı olarak kullanılabilmektedir. 

Zeytinyağlı kudret narının ülser tedavisine de yardımcı olabileceği çalışmalarla gösterilmiştir. 

Kudret narı; antioksidan etkileri ve yara iyileştirici özelliklerinden dolayı da tedaviye yardımcı olarak kullanılabilmektedir.

Ayrıca kudret narının antimikrobiyal etkinliği yönünden de tedaviye destek olarak kullanılabileceği çalışmalarda belirtilmiştir.

+Deve Dikeni Tohumu Yağı

​Deve dikeni bitkisi dünya genelinde geleneksel olarak yüzyıllardır kullanılan değerli bir bitkidir. Bu kullanımının yanı sıra, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Almanya E Komisyonu gibi önemli kurumlar tarafından da tedavide tanımlanmış ve monograflarında yer almıştır.

Deve dikeni tohumlarından Cold Press yöntemi ile elde edilen yağ, içeriğindeki doymamış yağ asitleri, E  vitamini ve fenolik bileşikler sayesinde karaciğer sağlığının korunmasında yardımcı olabilmektedir.

Bronkodilatör etkinliği sayesinde ise, solunum yolları rahatsızlıklarında kullanılabileceği düşünülmektedir.

Bunların yanında deve dikeni tohumu yağının, LDL kolesterol (kötü huylu kolesterol) seviyesini ve kan basıncını azaltıcı etkileri ile kalp damar sağlığının korunmasında destek olabileceği düşünülmektedir.

Haricen ise antioksidan ve antiinflamatuvar etkileri ile antiaging (hücre yaşlanmasını engelleyici) özellikleri bulunabilmektedir. Ayrıca cilt yumuşatıcı özelliği sayesinde, tüm cilt tipleri için vücut bakım ürünü olarak kullanılabileceği bildirilmiştir. Bunların yanında, haricen ekzema şikayetlerinde de kullanılabileceği çalışmalarda yer almaktadır.

+Isırgan Tohumu Yağı

​Isırgan tohumu yağı, zor elde edilen ama tıbbi açıdan çok yararlı bir yağdır. Avrupa’da Jugendöl (Gençlik yağı) olarak bilinmektedir.

İçeriğindeki AHA (Alfa Hidroksi Asit) cildin mezoderm tabakasında yer alan epitel hücrelerin oksidasyonunu engeller, hücreleri yeniler ve bağ dokusunu güçlendirir.

Özellikle sebore, kepek gibi saçlı cilt sorunlarına karşı kullanılabilir. Isırgan tohumu yağı haricen ve dahilen kullanımında saç köklerini beslemeye yardımcı olabilir.

Dahili kullanımda ise bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.
+Kişniş Yağı

​Kişniş yağı tekli doymamış yağ asitlerinden olan petroselinik asit içeriği açısından zengin, değerli bir yağdır. Çalışmalarda  kişniş yağının anksiyete (kaygı), konvülsiyon (istem dışı şiddetli kas kasılması) gibi rahatsızlıklarda etkili olabileceği gösterilmiştir. Ayrıca kişniş yağının sedatif (uyku verici) özelliği bulunabileceği bilimsel yayınlarda yer almaktadır.

Geleneksel olarak gaz, bulantı, şişkinlik ve mide spazmı gibi gastrointestinal rahatsızlıklarda ve iştah arttırmak amacıyla da kullanılabileceği bilinmektedir.

Kişniş yağının Alzheimer hastalığında kullanılabileceğini ve bunun yanında dahilen kullanımında hipoglisemik (kan şekerini düşürücü) ve yüksek antioksidan içeriği ile hepatoprotektif (karaciğer sağlığını koruyucu) özellikleri olabileceği çalışmalarda belirtilmiştir.

Kişniş yağı haricen ise antifungal ve antibakteriyel etkileri tinea pedis (ayak mantarı) gibi mantar enfeksiyonlarında ve enflamatuvar deri hastalıklarında kullanılabilmektedir. Ek olarak ağız enfeksiyonlarında da kullanılabileceği bildirilmiştir.

+Susam Yağı

​Susam yağında E vitamini, sesamol ve sesamolin adı verilen antioksidan bileşikler bulunmaktadır.Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.

Yaz aylarında haricen kullanımı ile güneşin zararlı ışınlarına karşı korunmaya yardımcıdır.

İdeal bir taşıyıcı yağ olarak aromaterapide kullanılabilir.

Bazı çalışmalarda susam yağının kolesterolü düzenlemeye yardımcı olduğu ve laksatif amaçlı kullanıldığı da belirtilmektedir.

+Hindistan Cevizi Yağı

​Hindistan cevizi yağında bulunan MCT (orta zincirli trigliserid), karaciğerde keton cisimciklerine dönüşür ve bunlar da beyinde enerji kaynağı olarak kullanılır.

Hindistan cevizi yağının Alzheimer hastalığında potansiyel kullanımı ile ilgili teorinin arkasında, Alzheimer hastalığının patolojisine bakıldığında beyin hücrelerinin glikozu kullanma ve enerji elde edebilme yeteneklerinin zayıflaması ve bu keton cisimciklerinin bu tür hastalarda iyi bir enerji kaynağı olarak kullanılabilmesi yatmaktadır.

MCT içeriğinden dolayı lipid malabsorpsiyon (yağ emilim bozukluğu) problemi olan hastalarda da dahilen kullanılabilir.

Antiinflamatuvar özelliği olduğundan romatizmal ağrılarda, kas ve eklem sorunlarında haricen, destek amaçlı kullanılabilmektedir.
+Kereviz Tohumu Yağı

​Kereviz tohumu yağının yapısındaki etkili bileşikler sayesinde vasküler demansa (damar hastalığına bağlı bunama) karşı koruyucu etkisinin olabileceği ve Alzheimer hastalığında bilişsel fonksiyonları iyileştirebileceği bilimsel çalışmalarda yer almaktadır. Nöroprotektif (sinir koruyucu) etkileri ile Parkinson hastalığı gibi merkezi sinir sistemi rahatsızlıklarında da tedaviye yardımcı olarak kullanılabileceği gösterilmiştir.

Kereviz tohumu yağı hipertansiyon tedavisine yardımcı olarak da kullanılabilmektedir. 

Kereviz tohumu yağının antibakteriyel etkisinin olduğu ve Helicobacter pylori eradikasyonunda kullanılabileceği belirtilmiştir.

Ayrıca kereviz tohumu yağının, trigliserid ve LDL gibi kan lipitlerinin düşürülmesinde tedaviye yardımcı olabileceği belirtilmektedir.
+İncir Çekirdeği Yağı

​İncir çekirdeği yağı, yapısında başta bitkisel Omega 3 olan ALA (alfa linolenik asit), E vitamini olmak üzere birçok esansiyel ve etkili bileşik bulundurmaktadır. Geleneksel olarak uzun yıllardır güvenle kullanılan bir kaynaktır.

Güçlü antioksidan etkileri ile nöroprotektif (sinir koruyucu) ajan olarak tedaviye yardımcı olması amacıyla kullanılabilir. Göz sağlığına destek olmak amacıyla da kullanılabilmektedir.

Ayrıca çeşitli nörotransmitterleri etkileyerek insomnia (uykusuzluk), anksiyete (endişe, kaygı hali) gibi merkezi sinir sistemi rahatsızlıklarında da tedaviye yardımcı olabilmektedir.

Ekspektoran (balgam söktürücü) etkisiyle geleneksel olarak solunum yolları rahatsızlıklarının tedavisine destek olmak amacıyla kullanılabilmektedir.
+Rezene Yağı

​Rezene çok eski medeniyetlerde dahi kendine yer bulmuş geleneksel bitkisel tıbbi bir üründür. Cold Pressed rezene yağının yapılan çalışmalarda düz kaslar üzerine olan etkileri ile menstrüel ağrılarda (adet ağrılarında) tedaviye destek olabileceği belirtilmiştir. Ayrıca soğuk algınlığı gibi üst solunum yolları rahatsızlıklarında da tedaviye destek olarak kullanılabilmektedir.

Antispazmodik (spazm giderici) etkileri ile de şişkinlik ve gaz gibi rahatsızlıklarda tedaviye eklenebileceği monograflarda yer almaktadır.

Yapılan çalışmalarda Cold Pressed rezene yağının antihelmintik (parazit düşürücü) özelliklerinden dolayı kullanılabileceği de aktarılmıştır.

Rezene yağının insanlarda patojenik olarak etki gösteren bakteri ve mantarların gelişmesini engelleyici özellikleriyle de antimikrobiyal etkinliği olabileceği belirtilmiştir.
+Anason Yağı

Anason yağı, geleneksel olarak birçok medeniyette kendine yer bulmuş, eldesi zor bir yağdır. Farklı sebeplerden ileri gelen hazımsızlık problemlerinde tedaviye yardımcı olarak kullanılabileceği Avrupa İlaç Ajansı (EMA) tarafından bildirilmiştir. Değişmiş intestinal flora ve intestinal geçişlerdeki yavaşlamadan dolayı oluşan şişkinlik ve gaz şikayetlerinde de faydalı etkilerinin olabileceği belirtilmektedir. Soğuk algınlığı ile ilişkili öksürük şikayetlerinde ekspektoran (balgam söktürücü) olarak faydalı etkilerinin olabileceği birçok monografta yer almaktadır.

Bunların yanında istem dışı şiddetli kas kasılmasını engelleyici etkilerinin olduğu da bilimsel çalışmalarda yer almaktadır. İçeriğindeki etkili bileşikler sayesinde, menopoz dönemi kadınlarda ateş basması şikayetlerinde kullanılabileceği belirtilmektedir.

Anason yağının, haricen kullanımında ise antiviral, antifungal ve antibakteriyel özellikler gösterdiği çalışmalarda yer almaktadır.
+Ketencik Yağı

​Ketencik bitkisi uzun yıllardır Avrupa ve dünyanın farklı bölgelerinde tıbbi amaçla kullanılan bitkilerden biridir. Ketencik tohumlarından Cold Press yöntemi ile elde edilen ketencik yağında yüksek miktarda bitkisel Omega 3 yağ asidi olan ALA (alfalinolenik asit) bulunmaktadır. Bünyesindeki tokoferoller, fosfolipidler ve fitosteroller sayesinde de kolesterol tedavisinde yardımcı olarak kullanılabileceği çalışmalarda kendine yer bulmuştur.

Ketencik yağının antimikrobiyal etkisinin de olabileceği çalışmalarda bildirilmiştir

Ketencik yağının haricen kullanımı ise derinin bariyer fonksiyonunu güçlendirebilmekte ve elastikiyetini sağlayabilmektedir. Ayrıca haricen ciltteki kırışıklıkları giderebilmekte ve sıkılaşmasını da sağlayabilmektedir.

Cilt bakımı amacıyla vücut losyonu olarak da kullanılan ketencik yağı, saç foliküllerine koruyucu özelliği sayesinde saçsağlığını da iyileştirebilmektedir.
+Haşhaş Yağı

​Haşhaş yağı esansiyel yağ asitleri içermektedir. Ayrıca yapısında E vitamini de bulunmaktadır.

Bu nedenle antioksidan özelliğe sahiptir ve kalp damar sağlığının korunmasına yardımcı olur.
+Pamuk Yağı

​Hemoroit ve kabızlık problemlerinde rahatlatıcı olarak kullanılabilmektedir.

Pamuk yağı esansiyel yağ asitleri içermektedir.

E vitamini içerir ve antioksidan özelliğe sahiptir.

+Natürel Sızma Zeytinyağı

​Tüm dünyada en sağlıklı beslenme tarzı olarak kabul edilen Akdeniz tipi beslenmede temel yağ olan zeytinyağı; oleik asit, fenolik bileşikler (oleuropein) ve skualen içerir.

Yapısında bulunan esansiyel yağ asitleri sayesinde başta çocuklar ve büyüme çağındaki gençler için önemli bir besin kaynağıdır.

Kandaki kolesterolün dengelenmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Kalp ve damar sağlığının korunmasına destek olur.

Antioksidan etkili E vitamini içermektedir.

Zeytinyağı antioksidan etkileriyle hücre yenilenmesinde ve yaşlanma etkilerinin geciktirilmesinde yardımcı olur.

Sindirim sistemi için faydalıdır. Saç ve cilt sorunlarında da destekleyici olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.
+Antep Fıstığı Yağı

Cold Press yöntemiyle üretilen Antep fıstığı yağı A ve E vitaminlerinin yanı sıra esansiyel yağ asitlerini de içinde barındıran hoş kokulu bitkisel bir yağdır.​

Antep fıstığı yağı cilde hızla nüfuz eden yağlardan biridir. İçerdiği A ve E vitaminleri sayesinde cildin kurumasını, sertleşmesini engellemeye ve cilt sağlığının korunmasına yardımcı olduğu bilinmektedir.

Antep fıstığı yağının kandaki kötü kolesterol olarak bilinen LDL kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olduğu çalışmalarla gösterilmiştir.

Antep fıstığı yağının belirli bir oranda antimikrobiyal özelliğinin de bulunduğu bildirilmiştir.
+Kenevir Yağı

​Cold Press yöntemiyle üretilen Kenevir yağı, sağlıklı ve dengeli bir beslenme için ideal bir besin takviyesidir.

İçeriğinde esansiyel yağ asitleri ve tokoferoller bulunmaktadır. Antioksidan özelliği vardır.

Dahilen kullanımda; total kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olan kenevir yağı, haricen özellikle atopik dermatit (ekzema) gibi cilt sorunlarında ve cilt bakımında kullanılabilir.
+Yer Fıstığı Yağı

​Yer fıstığı yağının içeriğindeki yağ asitlerinin kandaki lipid profili üzerine olumlu etkileri vardır.

Beslenmeyle alınan doymuş yağ asitlerinin yerine doymamış yağ asitlerinin daha sık tüketilmesi iyi kolesterol olarak bilinen HDLkolesterol oranının artmasına, kötü kolesterol olarak bilinen LDL kolesterol, trigliserid ve yağ oksidasyonu oranının azalmasına yardımcı olur.

Kalp ve damar sistemi üzerinde olumlu etkiler gözlenebilir.

Bazı çalışmalarda yer fıstığı tüketim sıklığı ile vücut kitle indeksi arasında ters orantı olduğu belirtilmektedir.

+Fındık Yağı

​Fındık yağı esansiyel yağ asitlerini içermektedir. Ayrıca fındık yağının yapısında E vitamini de bulunmaktadır. İyi bir antioksidandır.

Tüm cilt tipleri için ideal bir besleyici olduğu bilinmektedir. Cilt tarafından hızla emilir, cildin yumuşatılması ve nemlendirilmesine yardımcı olur.

Yağlı ciltlerde cildin bozulan yağ dengesini düzeltmeye destek olduğundan aknelerin önlenmesine yardımcı olabilir.

Haricen çok iyi bir taşıyıcı yağ olarak aromaterapi uygulamalarında da kullanılabilir.

Ayrıca bazı çalışmalarda fındık yağının kolesterolü düşürmede, kalp ve damar sağlığının korunmasında yardımcı olduğu gösterilmiştir.
+Kanola Yağı

​Kanola yağı esansiyel yağ asitleri içermektedir. Kötü kolesterol olarak bilinen LDL kolesterolü azaltmaya, iyi kolesterol olarak bilinen HDL kolesterolü ise artırmaya yardımcıdır.

Kalp sağlığını korumaya da destek olduğu bilinmektedir. Sindirimi en kolay olan yağlardan biridir.

E vitamini içeriği nedeniyle de antioksidan özelliğe sahiptir.

+Omega 3 Balık Yağı Yetişkinler İçin

​Bilim adamları, Omega 3 balık yağı takviyesini her yaş için gerekli görmektedir.

Erişkinlerde Omega 3 balık yağı takviyelerinin korunma (profilaksi) amaçlı kullanılabileceği, ayrıca koroner arter hastalığı, hiperkolesterolemi, hipertrigliseridemi ve diyabet gibi kardiyovasküler ve endokrinolojik hastalıkların ve ani ölüm riskinin azaltılmasında destek amaçlı kullanılabileceği belirtilmektedir.

Omega 3 balık yağı kalp krizi riskinin azaltılmasında, kan akışının kolaylaştırılmasında, unutkanlık ve depresyon gibi ruhsal hastalıklarda, romatizmal ve inflamatuvar hastalıklara karşı koruma sağlamada da tedaviye yardımcı olarak kullanılabilmektedir.
+Omega 3 Balık Yağı Hamileler İçin

Kılavuzlarda hamilelik döneminde günlük 300 mg DHA takviyesi özellikle önerilmektedir.

Hamilelik döneminde Omega 3 balık yağı takviyesinin bebek ölümleri üzerinde azaltıcı etkisinin yanı sıra hamilelik sürecinin normal devam etmesi, bebeğin bilişsel, sinirsel ve görsel gelişimi, gebelikte kullanıldığında doğan bebeklerde soğuk algınlığı ile ilgili semptomları azaltma ve bir yaşına kadar alerjik reaksiyonlardan korunma gibi kullanım faydalarının olduğu belirtilmiştir.​
+Omega 3 Balık Yağı Çocuklar İçin

​Çocukların sağlıklı bedensel gelişimleri açısından Omega 3 balık yağı takviyesi bilim insanları tarafından özellikle önerilmektedir.

Çocukların sağlıklı büyümelerinin yanı sıra Omega 3 balık yağı takviyesinin astım gibi solunum yolu hastalıklarının görülme sıklığının düşürülmesinde, obez çocuklarda insülin direncinin önlenmesinde, kilo kontrolünün sağlanmasında, dikkat eksikliği ve hiperaktivite sendromunda ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde yardımcı olarak kullanılabileceği belirtilmektedir.
+Omega 3 Balık Yağı Emziren Anneler İçin

​Emzirme döneminde, balık yağlarında bulunan Omega 3 yağ asitlerinin gerek anne, gerekse bebek sağlığındaki faydaları yapılan birçok çalışmada gösterilmiştir. Geniş katılımlı çalışmalarda yeni doğan bebek sağlığı için özellikle DHA’nın gerekli olabileceği fikri kabul görmüştür.

Omega 3 yağ asitlerinden özellikle DHA, beyin ve diğer dokularda depolanarak yeni doğan bebek sağlığını etkileyebilmektedir. Anne sütünün en önemli bileşimlerinden biri de DHA’dır. DHA’nın dışarıdan takviye ile alınması ile anne sütündeki DHA miktarı da artabilmektedir. Emzirme döneminde alınan Omega 3 yağ asitleri bebeğin vücut gelişimi, ağırlığı gibi büyüme fonksiyonlarında etkili olabilmesinin yanında, bebeğin el-göz koordinasyonu gibi bilişsel fonksiyonlarını da artırabileceği düşünülmektedir.

DHA Omega 3 yağ asitlerinin; bebeğin görme, bilişsel ve sinirsel fonksiyonlarına ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine olumlu katkı sağlayabileceği birçok çalışmada belirtilmiştir. Emzirme döneminde Omega 3 yağ asitleri, enerji ihtiyacını karşılayabilmesi açısından da tavsiye edilmektedir. Ayrıca Omega 3 yağ asitlerinin bebeklerde alerjik hastalıkların ve besin alerjilerinin görülme sıklığını düşürebileceği, emziren annelerde doğum sonrası oluşabilecek depresyon riskini azaltabileceği çalışmalarda belirtilmiştir.
+Omega 3 Balık Yağı Genel Destek
​Bu ürün Omega 3 yağ asidi EPA ve/veya DHA içerir. EPA ve/veya DHA kalp ve damar sağlığının korunmasına, koroner arter hastalığı ve ani ölüm riskinin azaltılmasına yardımcı olur.
+Premium Kids Omega 3 Doğal Çilek Aromalı Balık Yağı Şurubu

​Çocukların sağlıklı büyümelerinin yanı sıra Omega 3 balık yağı takviyesinin astım gibi solunum yolu hastalıklarının görülme sıklığının düşürülmesinde, obez çocuklarda insülin direncinin önlenmesinde, kilo kontrolünün sağlanmasında, dikkat eksikliği ve hiperaktivite sendromunda ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde yardımcı olarak kullanılabileceği belirtilmektedir.

Zade Vital® Premium Omega 3 Balık Yağı şurubu çocukların keyifle içmesi için doğal çilek aroması ile hazırlanmıştır. Çilek aromasının lezzeti limon, mandalina ve vanilya aromaları ile daha da arttırılmıştır.
+Premium Kids Omega 3 Doğal Portakal Aromalı Balık Yağı Şurubu

​Çocukların sağlıklı büyümelerinin yanı sıra Omega 3 balık yağı takviyesinin astım gibi solunum yolu hastalıklarının görülme sıklığının düşürülmesinde, obez çocuklarda insülin direncinin önlenmesinde, kilo kontrolünün sağlanmasında, dikkat eksikliği ve hiperaktivite sendromunda ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde yardımcı olarak kullanılabileceği belirtilmektedir.

Zade Vital® Premium Omega 3 Balık Yağı şurubu çocukların keyifle içmesi için doğal portakal aroması ile hazırlanmıştır. Portakal aromasının lezzeti limon ve vanilya aromaları ile daha da arttırılmıştır.

+Premium Adults Omega 3 Doğal Nane Aromalı Balık Yağı Şurubu

​Erişkinlerde Omega 3 balık yağı takviyelerinin korunma (profilaktik) amaçlı kullanılabileceği, ayrıca koroner arter hastalığı, hiperkolesterolemi, hipertrigliseridemi ve diyabet gibi kardiyovasküler ve endokrinolojik hastalıkların önlenmesinde ve ani ölüm riskinin azaltılmasında destek amaçlı kullanılabileceği belirtilmektedir. Omega 3 balık yağı kalp krizi riskinin azaltılmasında, kan akışının kolaylaştırılmasında, unutkanlık ve depresyon gibi nörolojik hastalıklarda, romatizmal ve inflamatuvar hastalıklara karşı koruma sağlamak ve tedaviye yardımcı olmak için kullanılabilmektedir.

Türkiye’nin ilk yetişkinlere özel nane aromalı Premium Omega 3 balık yağı şurubunun lezzeti portakal, mandalina ve vanilya aromalarıyla daha da arttırılmıştır.
+Sarı Kantaron Yağı

​Sarı kantaron yağı, ülkemizde ve yurtdışında uzun yıllardır oldukça geniş tıbbi kullanım alanları bulunan bir yağdır. Hakkında çok sayıda bilimsel çalışma bulunmaktadır.

Sarı kantaron yağı, Avrupa İlaç Ajansı (EMA) monograflarında kendine yer bulmuş, yanık gibi deride oluşan inflamasyonlarda ve haricen yara iyileştirici olarak tedaviye destek amaçlı tavsiye edilmektedir.

Özellikle küçük kesiklerde, birinci derece yanıklarda ve güneş yanıklarında destek amaçlı olarak haricen kullanılabilmektedir.

Fibrozit (fibroz doku iltihabı), nörodermatit ve ekzema rahatsızlıklarında da tedaviye destek amaçlı haricen kullanılabilmektedir.

Haricen subakut atopik dermatit (ekzema) rahatsızlığında tedaviye destek olabileceği çalışmalarda gösterilmiştir.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) monograflarında yatak yarası olarak bilinen dekubitus ülseri ve diğer deri ülserlerinde haricen tedaviye destek amaçlı kullanılabileceği belirtilmiştir.

Ayrıca romatoid artrit, miyalji (kas ağrısı) ve nevraljide (sinir bölgelerindeki ağrı) haricen destek amaçlı kullanımı mevcuttur.

Derideki viral enfeksiyonlarda da tedaviye yardımcı olmak amacıyla haricen kullanılabilmektedir.

+Menengiç Yağı

Menengiç yağı, menengiç tohumlarından Cold Press yöntemi ile elde edilen değerli bir yağdır. Bünyesindeki vitamin, mineral ve çeşitli fitobileşik içeriği sayesinde geleneksel olarak romatizmal ağrılarda ve eklem ağrılarında haricen kullanılabileceği bilimsel çalışmalarda yer almaktadır.

Bazı çalışmalar, menengiç yağının diş ağrılarında da haricen kullanılabileceğini göstermiştir.

Uçuk gibi rahatsızlıkların tedavisinde de haricen kullanılabilmektedir.
  +Vişne Çekirdeği Yağı

  ​Cold Pressed vişne çekirdeği yağı, doymamış yağ asitlerinden olan Omega 9 yağ asidi, alfa-tokoferol ve tokotrienol gibi sağlık açısından önemli olabilecek bileşenler içermektedir. Yapısındaki doğal antioksidanlar sayesinde oksidatif stresi azaltabileceği çalışmalarda gösterilmiştir. Antiinflamatuvar özellikleri ile romatoid artrit ve osteoartrit gibi enflamasyona bağlı hastalıklarda haricen tedaviye yardımcı olabileceği yapılan klinik çalışmalarda tespit edilmiştir.

  Vişne çekirdeği yağının haricen kullanımı, zararlı ışınların meydana getirdiği cilt hasarını engelleyebilmektedir. Ayrıca, haricen yavaş absorbsiyonu nedeniyle de deriyi derinlemesine hidrate etmesi (nemlendirmesi), cildin hasarlı kısımlarını yenileyerek yumuşak ve düzgün görünüm kazanmasını sağlayabilmektedir.

  Yapısındaki f itobileşiklerin haricen derideki damarların mikrosirkülasyonunu ve dolaşımı iyileştirebileceği ve yaşlanma etkilerini giderebileceği bildirilmiştir.

  Vişne çekirdeği yağı, haricen ciltteki koruyucu bariyerin rejenerasyonunu (yenilenmesini) ve stabilizesini de sağlayabilmektedir.

  +Yeşil Kahve Çekirdeği Yağı

  ​Cold Press yöntemi ile elde edilen yeşil kahve çekirdeği yağı, dünyada kozmetik sektöründe kullanılan ve oldukça popüler olan ürünlerden biridir. Yeşil kahve çekirdeğinde doğal olarak bulunan kahveol ve kafestol gibi antioksidan bileşiklerin yağa geçmesi için, ısıya maruz kalmaması gerektiği bilimsel çalışmalarda özellikle vurgulanmıştır. Yeşil kahve çekirdeği yağının, cilt altına hızlı absorbsiyon (emilim) özelliği ile çabuk etki göstererek haricen cildi yumuşatıcı ve antiaging (yaşlanma etkilerini geciktirici) özellikleri olabileceği bildirilmiştir. Haricen kullanımında ciltte nem kaybını azalttığı için hidrasyonu iyileştirdiği de belirlenmiştir. Ayrıca güneş ışınları kaynaklı hücre hasarını azaltması ve güneşe bağlı yaşlanma etkilerini geciktirme özellikleri olabileceği de bildirilmiştir.

  Yapılan klinik çalışmalarda, gece kremi olarak kullanımının ciltte ışığa bağlı hasar oluşmasını engelleme, ciltteki lekeleri iyileştirme, kırışıklıkları azaltma, ciltte sıkılaşma sağlama ve hiperpigmentasyonu engelleme özelliklerinin olabileceği gösterilmiştir.
  Bunların yanında, haricen kullanımda kollajen ve elastin gibi yeni bağ dokusu üretimini artırması ve epidermisin kurumasını engellemesi özellikleri ile ciltteki fizyolojik dengeyi sağladığı da aktarılmıştır.

  +Defne Tohumu Yağı

  ​Defne tohumu yağı, defne ağacı tohumlarından Cold Press yöntemi ile elde edilen bir yağdır. Defne tohumu yağının yapısında ana bileşen olarak 1,8-sineol, sabinen, eujenol, a-pinen ve b-pinen bulunur. Bu bileşenlerin güçlü antioksidan özellikleri sayesinde vücutta bulunan serbest radikalleri emizlemektedir.

  Defne tohumunun antibakteriyel, antifungal, antiinflamatuvar ve analjezik (ağrı kesici) etkileri olduğu gösterilmiştir.
  Romatizma ve hemoroit (basur) hastalıklarında da tedaviye destek olarak kullanılabilir.
  Şampuan ve sabunların terkibine girerek saç ve cilt sağlığının korunmasına yardımcı olabilmektedir. Ayrıca saçlı deriyi kepekten arındırmak amacıyla kullanılabilir.
  Burkulma, berelenme ve ayak kokusu şikayetlerinde de haricen kullanılabilir.
  Defne tohumu yağı cilt üzerinde uyarıcı ve antiseptik etkileri nedeniyle ölü, kuru, hasarlı ciltleri onarmak amacıyla kullanılabilir.

  +Badem Yağı

  ​Badem yağı, badem çekirdeğinden Cold Press yöntemi ile elde edilir. Yapısı nedeniyle cilt tarafından kolayca emilir ve birçok kozmetik preparatın içeriğinde yer alır.

  Badem yağı, kuru ve çatlak ciltlerin yumuşatılması ve nemlendirilmesinde kullanılabilir. Ayrıca badem yağı saç besleyici olup saç kırıklarına karşı destek olarak kullanılabilir.

  Güçlü bir antioksidan olan E vitamini yönünden oldukça zengin olan badem yağı bu özelliği ile yaşlanma etkilerini geciktirmeye de yardımcı olur. Bunların yanında badem yağının hamilelik sırasında karın bölgesine haricen uygulanmasının, gebelik çatlaklarının oluşmasını engellemeye yardımcı olduğu bilinmektedir.

  Kaşları yanan ya da bir şekilde dökülmüş kişilerin periyodik olarak kaşlarına badem yağı sürmesi çok başarılı sonuçlar verir.

  Özellikle karın, bel, basen ve kalça kısmında oluşan cilt çatlaklarının giderilmesinde de badem yağı kullanılabilir.

  Badem yağı haricen uygulandığında, saç, sakal ve bıyıkların daha gür ve sağlıklı uzamasını sağlar.

  Badem yağı, aromaterapide masaj yağı olarak kullanılabilirken ayrıca sedef, ekzema gibi cilt hastalıklarında ve ameliyat sonrası oluşan hipertrofik skar (yara izi) oluşumunun azaltılmasında da tedaviye destek amaçlı haricen kullanılabilir.

  Dermatolojide saç losyonu, saç toniği ve cilt temizleme ürünü olarak da kullanılabilir.
  +Kayısı Çekirdeği Yağı

  ​Kayısı çekirdeği yağı, Cold Press yöntemi ile elde edilen bir yağdır.

  Ciltte yağlı bir his bırakmaksızın hızlıca emildiğinden birçok kozmetik ürünün terkibine giren kayısı çekirdeği yağı, esansiyel yağ asitlerince zengindir. Haricen nemlendirici, cildi yenileyici ve yumuşatıcı etkilerinden dolayı tercih edilen bir masaj yağı olarak kullanılmaktadır.

  Kayısı çekirdeği yağı, melanin biyosentezinde rol oynayan tirozinaz enzimini inhibe ederek hiperpigmentasyon (cilt lekelenmesi) sorunlarında ve cildin beyazlatılmasında haricen destek amaçlı kullanılabilir.

  Yapısında bulunan esansiyel yağ asitleri ve antioksidan maddeler sayesinde cildin gençleşmesi ve kırışıkların önlenmesinde yardımcı olarak kullanılabilir.
  +Zade Vital® Nigelin (Sağlık Bakanlığı Onaylı Ürünler)

  Yüksek basınçlı sıvı kromatografisi (HPLC) ile yapılan analizlerde Nigella sativa yağında başlıca4 ana aktif maddenin bulunduğu gösterilmiştir. Bunlar timokinon (TQ), ditimokinon (DTQ), timohidrokinon (THQ, nigellon) ve timol (THY)’dür. İmmunomodülator, antioksidan ve kan lipid düzeylerini düzenleyici etkinlikleri bunlardan bazılarıdır.

  Çörek otu (Nigella sativa) tohumu yağı direkt olarak yaşlılarda immün direnci arttırır.

  Çörek otu (Nigella sativa) T hücrelerinin bağışıklık sistemindeki etkisini arttırıcı özelliği vardır.

  Çörek otu (Nigella sativa) tohumu yağının hiperlipidemi tedavisine yardımcı olarak kullanılabileceği ve buna bağlı kullanan kişilerde lipid peroksidasyonunu inhibe ederek, ateroskleroz gelişimini engelleyebileceği bildirilmiştir.

  Çörek otu (Nigella sativa) tohumu yağının aktif bileşenlerinin histaminin neden olduğu inflamatuvar hastalıklarda etkili olduğu gösterilmiştir.

  Nigella sativa yağının alerjik rinit, bronşiyal astım, atopik astım gibi alerjik hastalıklarda immunoglobulin E (IgE) ve eozonofil sayısını, plazma ve idrarda endojen kortizolu düşürdüğü gösterilmiş ve Nigella sativa yağının alerjik hastalıkların tedavisinde özellikle de alerjik rinit tedavisinde adjuvan olarak kullanımının olumlu etkileri olabileceği bildirilmiştir.

  ENDİKASYONLARI: ZADE VİTAL NİGELİN, esansiyel (temel) yağ asitleri içeriği açısından zengindir. Antioksidan özelliği nedeniyle bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine ve ayrıca bazı kan lipid (yağ) seviyelerinin düzenlenmesine, alerjik rinit tedavisine yardımcı olarak kullanılır.

  KONTRENDİKASYONLARI: Etkin maddeye veya ZADE VİTAL NİGELİN’in herhangi bir bileşenine alerjisi olanlarda, gebelikte, karaciğer ve böbrek yetmezliği olan hastalarda kullanılmamalıdır.

  UYARI ve ÖNLEMLER: Oral antikoagülan ilaç kullanan hastalarda ZADE VİTAL NİGELİN’in günlük alınan dozu 2.7 g/günü aşmaması gerekmektedir.

  İçerdiği yardımcı maddeler nedeni ile herhangi bir uyarı gerektirmemektedir.

  Çörek otu (Nigella sativa) tohumu yağının antioksitosik etkilerinden dolayı ZADE VİTAL NİGELİN gebelikte kullanılmamalıdır.

  Böbrek ve karaciğer hastalarında yapılmış yeterli güvenlilik çalışması olmadığından bu hasta gruplarında kullanılmamalıdır.

  6 yaşın altındaki çocuklarda yapılmış yeterli güvenlilik çalışması bulunmadığından ve 6 yaşın altındaki çocuklarda kapsül yutma ile ilgili sıkıntı olabileceğinden, boğulma tehlikesine karşılık 6 yaşın altındaki çocuklarda kullanımı önerilmemektedir.

  Çörek otu (Nigella sativa) tohumları halk arasında süt salgısını artırıcı olarak kullanılmaktadır. Ancak laktasyonda kullanımında doktora danışılmalıdır.

  YAN ETKİLER/ADVERS ETKİLER: ZADE VİTAL NİGELİN’in kullanımı ile sıklığı bilinmemekle birlikte bulantı, kusma, ishal gibi gastrointestinal sisteme ait yan etkiler gözlenebilir.

  Bunların dışında herhangi bir istenmeyen etki bildirilmemiştir.

  BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.

  İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ: Diğer ilaçlar veya tıbbi ürünlerle yapılmış etkileşim çalışması bulunmamaktadır.

  KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU: Doktor tarafından başka bir şekilde tavsiye edilmediği takdirde; ZADE VİTAL NİGELİN erişkinlerde günde 2-4 kapsül (1800-3600 mg/gün dozda) oral yolla alınır.

  ZADE VİTAL NİGELİN 6 yaş üstü kapsül yutabilen çocuklarda günde 1-3 kapsül (40- 80 mg/kg/gün) oral yolla alınır.

  RUHSAT / İZİN TARİH ve NUMARASI: ZADE VİTAL NİGELİN 900 MG YUMUŞAK KAPSÜL için 21.01.2014 - 2014/15.

  RUHSAT SAHİBİ İSİM ve ADRESİ: Helvacızade Gıda İlaç Kimya San ve Tic. A.Ş. Fevzi Çakmak Mah. Ankara Yolu üzeri 6. km. 42050 Konya.

  ÜRETİCİ FİRMA ADI ve ADRESİ: Biofarma İlaç San. ve Tic. A.Ş. Akpınar Mah. Osmangazi Cad. No: 156 Sancaktepe/İstanbul.

  SAKLAMA KOŞULLARI: Çocukların göremeyeceği, erişemeyeceği yerlerde ve ambalajında saklayınız.

  25° C’nin altındaki oda sıcaklığında saklayınız.

  TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ VE FİYATI: ZADE VİTAL NİGELİN 900 mg 60 yumuşak kapsüllük blister ambalajlarda 95,19 TL (Eylül 2015).

  KÜB onay tarihi: 11.03.2014.

  +Combo Woman

  ​Nar Çekirdeği Yağı: Antiaging (yaşlanmaetkilerini geciktirici) ve antiinflamatuvar özellikleri ile cilt sağlığına destek olur. 

  Çörek Otu Yağı: Çörek otu tohumu yağı,esansiyel yağ asitleri içeriği açısından zengin olup antioksidan, bağışıklık sistemini güçlendirici, kan lipid seviyelerini düzenleyici etki gösterir ve alerjik rinit tedavisine yardımcı olarak kullanılır. 

  Keten Tohumu Yağı: İçerdiği bileşiklerden ötürü kronik kabızlığı olanlarda tedaviye yardımcı olarak kullanılabilir. Ayrıca kalsiyum emilimini artırarak kemik sağlığının korunmasında ve osteoporoz (kemik erimesi) tedavisine yardımcı olarak da kullanılabilir. 

  Yetişkinler için Omega 3 Balık Yağı: Erişkinlerde Omega 3 balık yağı takviyelerinin koroner arter hastalığı,hiperkolesterolemi, hipertrigliseridemi ve diyabet gibi kardiyovasküler ve endokrinolojik hastalıkların ve ani ölüm riskinin azaltılmasında destek amaçlı kullanılabileceği belirtilmektedir .

  +Combo Man

  Rüşeym Yağı: Rüşeym yağı çok zor eldeedilen çok değerli bir yağdır. Doğal enerji

  kaynağı olarak da adlandırılan ve glüten içermeyen rüşeym yağı, esansiyel yağ asitlerini içermektedir. 

  Üzüm Çekirdeği Yağı: Özellikle dolaşım

  problemi olanlar için tavsiye edilebilecek bir besin desteğidir. Ayrıca hipertansiyon ve varis hastalarında kullanılabilecek bir gıda takviyesidir. 

  Kabak Çekirdeği Yağı: Kabak çekirdeği

  yağının prostat sorunlarının azaltılmasında yardımcı olduğu birçok araştırma ile gösterilmiştir. 

  Yetişkinler için Omega 3 Balık Yağı:

  Erişkinlerde Omega 3 balık yağı takviyelerinin koroner arter hastalığı, hiperkolesterolemi, hipertrigliseridemi ve diyabet gibi kardiyovasküler ve endokrinolojik hastalıkların ve ani ölüm riskinin azaltılmasında destek amaçlı kullanılabileceği belirtilmektedir.​

  +Combo Mental

  Rüşeym Yağı: Rüşeym yağı çok zor eldeedilen çok değerli bir yağdır. Doğal enerji

  kaynağı olarak da adlandırılan ve glüten içermeyen rüşeym yağı, esansiyel yağ asitlerini içermektedir. Özellikle sınav dönemi öğrencilerde dikkat toplama ve konsantrasyon arttırmaya destek olarak da kullanılabilir. 

  Ceviz Yağı: Ceviz yağı çocuklarda

  zihinsel sağlığın ve kognitif (bilişsel) fonksiyonların gelişmesine yardımcı olan en önemli besin kaynaklarından birisidir. Omega 3 içeriği sayesinde beyin sağlığına destek amaçlı kullanılabilir. 

  Hindistan Cevizi Yağı: Hindistan

  cevizi yağında bulunan MCT (orta zincirli trigliserid), karaciğerde keton cisimciklerine dönüşür ve bunlar da beyinde enerji kaynağı olarak kullanılır. 

  Yetişkinler için Omega 3 Balık Yağı:

  Erişkinlerde Omega 3 balık yağı takviyelerinin koroner arter hastalığı, hiperkolesterolemi, hipertrigliseridemi ve diyabet gibi kardiyovasküler ve endokrinolojik hastalıkların ve ani ölüm riskinin azaltılmasında destek amaçlı kullanılabileceği belirtilmektedir.​

  +Combo Performance

  ​Rüşeym Yağı: Rüşeym yağı çok zorelde edilen çok değerli bir yağdır. Doğal

  enerji kaynağı olarak da adlandırılan rüşeym yağı, esansiyel yağ asitlerini içermektedir. Ayrıca rüşeym yağı, erektil disfonksiyon (sertleşme sorunu) tedavisinde kullanılabilecek yardımcı bir gıda takviyesidir. 

  Ceviz Yağı: Özellikle Omega 3 yağ asitleri

  beyin için önemli besin maddeleridir. Ayrıca hem iyi bir enerji kaynağı hem de afrodizyak (cinsel isteğin uyarılmasına yardımcı) olarak da kullanılabilir. 

  Fındık Yağı: Fındık yağı esansiyel

  yağ asitlerini içermektedir. Ayrıca fındık yağının yapısında E vitamini de bulunmaktadır. İyi bir antioksidandır. Fındık yağı hem iyi bir enerji kaynağı hem de afrodizyak (cinsel isteğin uyarılmasına yardımcı) olarak da kullanılabilir. 

  Yer Fıstığı Yağı: Kalp ve damar sistemi

  üzerinde olumlu etkiler gözlenebilir. Ayrıca hem iyi bir enerji kaynağı hem de afrodizyak (cinsel isteğin uyarılmasına yardımcı) olarak da kullanılabilir.

  +Combo Teens

  Çörek Otu Yağı: Çörek otu tohumu yağı,esansiyel yağ asitleri içeriği açısından zengin olup antioksidan, bağışıklık sistemini güçlendirici olarak ve alerjik rinit tedavisine yardımcı olarak kullanılır. 

  Ceviz Yağı: Ceviz yağı çocuklarda zihinsel sağlığın ve kognitif (bilişsel) fonksiyonların gelişmesine yardımcı olan en önemli besin kaynaklarından birisidir. Omega 3 içeriği sayesinde beyin sağlığına destek amaçlı kullanılabilir. 

  Yer Fıstığı Yağı: Kalp ve damar sistemi üzerinde olumlu etkiler gözlenebilir. Ayrıca bazı çalışmalarda yer fıstığı yağının iştah artırılmasına destek olarak kullanılabileceği de belirtilmektedir. 

  Çocuklar için Omega 3 Balık Yağı: Omega 3 balık yağı takviyesinin astım gibi solunum yolu hastalıklarının görülme sıklığının düşürülmesinde, obez çocuklarda insülin direncinin önlenmesinde, dikkat eksikliği ve hiperaktivite sendromunda ve bağışıklık sisteminin  güçlendirilmesinde yardımcı olarak kullanılabileceği belirtilmektedir.

  +Combo Fit

  ​Keten Tohumu Yağı: İçerdiği Omega 3yağ asitine bağlı olarak kalp sağlığını korumaya yardımcı, dolaşım sistemini destekleyici özellikleri vardır. İçerdiği bileşiklerden ötürü kronik kabızlığı olanlarda tedaviye yardımcı olarak kullanılabilir. 

  Hindistan Cevizi Yağı: Yapılan çalışmalarda MCT’nin dayanıklılık ve egzersiz performansını artırdığı, vücut metabolizmasını hızlandırdığı görülmüştür. Ayrıca Hindistan cevizi yağının enerji tüketimini arttırdığı ve termojenik etkisi olduğu bildirilmektedir. 

  Çörek Otu Yağı: Cold Press yöntemi ile elde edilen sabit bir yağdır. Çörek otu tohumu yağı, esansiyel yağ asitleri içeriği açısından zengin olup antioksidan, bağışıklık sistemini güçlendirici, kan lipid seviyelerini düzenleyici etki gösterir ve alerjik rinit tedavisine yardımcı olarak kullanılır 

  Aspir Yağı: Metabolizmayı hızlandırarak, yağ-kas dengesini düzenlemeye ve kilo vermeye yardımcı olabilir.Ayrıca antioksidan etki göstererek, damar sertliğini önlemeye yardımcıdır.

  +Combo +50

  ​İncir Çekirdeği Yağı: Güçlü antioksidanetkileri ve içerdiği E vitamini ve ALA (alfa-linolenik asit) sayesinde makula dejenerasyonu (sarı nokta hasarı) tedavisinde göz sağlığına destek olmak amacıyla kullanılabilmektedir. 

  Üzüm Çekirdeği Yağı: Yapısında doğal olarak bulunan E vitamininin ve yağa geçen fenolik bileşiklerin güçlü antioksidan etkileri sayesinde kötü kolesterol olarak bilinen LDL kolesterolü azaltırken, iyi kolesterol olarak bilinen HDL kolesterolü artırmaya, yaşlanma etkilerini yavaşlatmaya, kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur. 

  Hindistan Cevizi Yağı: Hindistan cevizi yağı içeriğinde bulunan MCT (orta zincirli trigliserid) sayesinde Alzheimer hastalarında ve demans (bunama) şikayeti olanlarda kullanılabilecek bir gıda takviyesidir. 

  Kabak Çekirdeği Yağı: Kabak çekirdeği yağının prostat sorunlarının azaltılmasında yardımcı olduğu birçok araştırma ile gösterilmiştir. Aynı zamanda özellikle kadınlarda, aşırı aktif mesane (idrar kesesi) ve idrar kaçırma/tutamama (inkontinans) ile alakalı alt üriner sistem semptomlarının tedavisine yardımcı olarak kullanılır.

  +Combo Cardıo

  ​Çörek Otu Yağı: Çörek otu yağı, Cold Press yöntemi ile elde edilen sabit bir yağdır. Esansiyel yağ asitleri içeriği açısından zengin olup antioksidan, bağışıklık sistemini güçlendirici, kan lipit seviyelerini düzenleyici etki gösterir. Kan lipit seviyelerini düzenleyici etkisinden dolayı kalp damar sağlığına destek amaçlı kullanılabilir.

  Ketencik Yağı: Ketencik bitkisi uzun yıllardır Avrupa ve dünyanın farklı bölgelerinde tıbbi amaçla kullanılan bitkilerden biridir. Ketencik tohumlarından Cold Press yöntemi ile elde edilen ketencik yağında yüksek miktarda bitkisel Omega 3 yağ asidi olan ALA (alfa-linolenik asit) bulunmaktadır. Bünyesindeki tokoferoller, fosfolipitler ve fitosteroller sayesinde de kolesterol tedavisinde yardımcı olarak kullanılabileceği çalışmalarda kendine yer bulmuştur. İçeriğindeki bu bileşenlerden ötürü LDL kolesterol seviyesini azalttığı ve kalp damar sağlığı açısından faydalı olduğu bilinmektedir. 

  Üzüm Çekirdeği Yağı: Üzüm çekirdeği yağı esansiyel yağ asitlerini içerir. Damarların iç çeperini koruyarak dolaşım sisteminin sağlıklı işleyişinin sağlanmasına yardımcı olan değerli bir yağdır. Yine yapısında doğal olarak bulunan E vitamininin ve yağa geçen fenolik bileşiklerin güçlü antioksidan etkileri sayesinde kötü kolesterol olarak bilinen LDL kolesterolü azaltırken, iyi kolesterol olarak bilinen HDL kolesterolü artırmaya, yaşlanma etkilerini yavaşlatmaya, kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur. Özellikle dolaşım problemi olanlar için tavsiye edilebilecek bir besin desteğidir. Ayrıca hipertansiyon ve varis hastalarında kullanılabilecek bir gıda takviyesidir. 

  Yetişkinler için Omega 3 Balık Yağı: Erişkinlerde Omega 3 balık yağı takviyelerinin korunma (profilaksi) amaçlı kullanılabileceği, ayrıca koroner arter hastalığı, hiperkolesterolemi, hipertrigliseridemi ve diyabet gibi kardiyovasküler ve endokrinolojik hastalıkların ve bunlara bağlı ani ölüm riskinin azaltılmasında destek amaçlı kullanılabileceği belirtilmektedir. Omega 3 balık yağı; kalp krizi riskinin azaltılmasında, kan akışının kolaylaştırılmasında kısacası kalp damar sağlığına destek amaçlı kullanılabilen bir takviyedir.

  +Combo Sport

  ​Rüşeym Yağı: Doğal enerji kaynağı olarak da adlandırılan rüşeym yağı, esansiyel yağ asitlerini içermektedir. Yapısında A ve D vitaminlerini doğal olarak bulundurmasının yanı sıra  E vitamini oranı da oldukça yüksektir. Antioksidan özelliğinden dolayı yaşlanma etkilerini geciktirmeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur. Rüşeym yağı değerli bir oktakosanol ve polikosanol kaynağıdır. Oktakosanol ve polikosanol kardiyovasküler fonksiyonları optimize etmeye ve kan kolesterol dengesini düzenlemeye yardımcı olur. Polikosanol formülasyonları “Antifatik İlaçlar (yorgunluk giderici)” olarak da kullanılabilir. Rüşeym yağı, yüksek enerji gereksinimi olan kişilerin fiziksel performansını artırmaya destek olduğu için sporcular, sınava hazırlanan gençler  ya da yoğun tempoda çalışan, genel yorgunluk problemi olan  kişilerin günlük besin programlarına dahil edilebilir. 

  Keten Tohumu Yağı: Keten tohumu yağı, Omega 3 yağ asidi olan alfa-linolenik asit (ALA) açısından zengin bir kaynaktır. İçerdiği Omega 3 yağ asitine bağlı olarak kalp sağlığını korumaya yardımcı, dolaşım sistemini destekleyici özellikleri vardır. Yapılan bir çalışmada; yüksek oranda alfa linolenik asit taşıyan keten tohumu yağı alımının hiperlipidemik kişilerde serum total kolesterol ve LDL kolesterol (kötü kolesterol) seviyesini düşürdüğü saptanmıştır. İçerdiği Omega 3 yağ asidine bağlı olarak inflamasyonu gidermeye yardımcı olan keten tohumu yağı ayrıca kalsiyum emilimini artırarak kemik sağlığınının korunmasında ve osteoporoz (kemik erimesi) tedaviye yardımcı olarak da kullanılabilir. Yine içerdiği bileşiklerden ötürü kronik kabızlığı olanlarda tedaviye yardımcı olarak kullanılabilir. 

  Aspir Yağı: Esansiyel doymamış yağ asitlerini yüksek miktarda içeren aspir yağının hipolipidemik yani yağ seviyesini azaltıcı etkisi olduğu çalışmalarla gösterilmiştir. İçeriğindeki CLA (Conjugated Linoleic Acid/ Konjuge Linoleik Asit) ile vücuttaki yağ oranını azaltmaya yardımcı olduğu için günümüzde diyet ve egzersiz programlarına aspir yağı eklenebilmektedir. Metabolizmayı hızlandırarak, yağ-kas dengesini düzenlemeye ve kilo vermeye yardımcı olabilir. 

  Yetişkinler İçin Omega 3 Balık Yağı: Bilim adamları, Omega 3 balık yağı takviyesini her yaş için özellikle de sporcular için gerekli görmektedir. Omega 3 kullanımının vücutta yağ dokusunu azaltmaya ve kas dokusunu artırmaya destek olduğu bildirilmiştir. Spor sonrası ortaya çıkan mikroenflamasyon ve bunlara bağlı hasarları azalttığı gösterilmiştir. Düzenli spor yapan kişilerde Omega 3 desteğinin vücut bileşiminin düzenlenmesinde ve kardiyovasküler hastalık riskinin azaltılmasında önemli olduğu belirtilmektedir.

  +Combo Derma

  ​Isırgan Tohumu Yağı: Isırgan tohumu yağı, zor elde edilen ama tıbbi açıdan çok yararlı bir yağdır. Avrupa’da Jugendöl (Gençlik yağı) olarak bilinmektedir. İçeriğindeki AHA (Alfa Hidroksi Asit), cildin mezoderm tabakasında yer alan epitel hücrelerin oksidasyonunu engeller, hücreleri yeniler ve bağ dokusunu güçlendirir. Özellikle sebore, kepek gibi saçlı cilt sorunlarına karşı kullanılabilir. Isırgan tohumu yağının saç köklerini beslemeye yardımcı olduğu bilinmektedir. 

  Çörek Otu Yağı: Cold Press yöntemi ile elde edilen sabit bir yağdır. Çörek otu tohumu yağı, esansiyel yağ asitleri içeriği açısından zengin olup antioksidan etki göstererek cilde zararlı olan serbest radikalleri ortadan kaldırır. Ayrıca içeriğindeki timokinon ve esansiyel yağ asitlerinden ötürü ekzema, atopik dermatit, psoriazis (sedef) ve vitiligo gibi cilt hastalıklarının tedavisinde de destek olarak kullanılabileceği belirtilmektedir. 

  Nar Çekirdeği Yağı: Nar çekirdeği yağında, nar çekirdeğine özel punisik asit (Omega 5) bulunmaktadır. Güçlü antioksidan özelliklere sahip olan punisik asit, son yıllarda en çok ilgi çeken esansiyel yağ asitlerinden birisidir. Nar çekirdeği yağı antiaging (yaşlanma etkilerini geciktirici) ve antiinflamatuvar (yangı giderici) özellikleri ile cilt sağlığına destek olur. 

  Rüşeym Yağı: Rüşeym, buğday tanesinin embriyo kısmı olup filizlenme için gerekli tüm enerji ve besin değerlerini bünyesinde barındırır. Rüşeym yağı çok zor elde edilen değerli bir yağdır. Doğal enerji kaynağı olarak da adlandırılan rüşeym yağı, esansiyel yağ asitlerini içermektedir. Yapısında A ve D vitaminlerini doğal olarak bulundurmasının yanı sıra E vitamini  oranı da oldukça yüksektir. Bu sayede yaşlanma etkilerini geciktirmeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur. Antioksidan özelliği olduğu da bilinen rüşeym yağının saç dökülmesini önleme ve cilt sağlığına destek olma gibi faydaları da vardır.

  +Chia Tohumu Yağı

  ​Chia tohumu yağının en önemli özelliği; bitkisel Omega 3 olan ALA (Alfa Linolenik Asit) miktarının yüksek olmasıdır. Buna bağlı olarak çeşitli çalışmalarda; antiinflamatuvar (yangı giderici), antikoagulan (kan sulandırıcı), antidiyabetik (şeker hastalığına karşı koruyucu), kardiyoprotektif (kalp hastalıklarına karşı koruyucu), antihipertansif (kan basıncını düşürücü), kolesterol ve trigliserit düşürücü özellikleri ile birçok hastalıkta destek olarak kullanılabileceği bildirilmektedir. 

  Özellikle çağımızın en büyük sağlık sorunlarından biri olan Metabolik Sendrom’da takviye olarak kullanılabileceği bildirilmiştir. Kilo vermede de dolaylı etkilerinden söz edilmektedir. 

  Antioksidan kapasitesinin yüksek olduğuna dair çalışmalar vardır. Antioksidan kapasite değeri olarak belirtilen ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity-Oksijen Radikalleri Absorbans Kapasitesi) seviyesi çok  yüksektir. Sporcuların müsabaka ve  antrenman sırasındaki dayanıklılığını  artırmada yardımcı olabileceği  bildirilmektedir. 

  Haricen kullanımda ise; özellikle diyabeti ve son dönem böbrek hastalığı olanlarda; pruritus (kaşıntı), kuruluk ve pullanma gibi kserotik lezyonlara karşı da destek olarak kullanılabileceği belirtilmektedir. 

  Haricen antifungal ve antibakteriyel özelliği de olduğu bildirilen chia tohumu yağının, cilt nemlendirme ve deri hidrasyonunu düzenleme amacıyla da destek olarak kullanılabileceği, yine haricen kronik ekzema ve atopik dermatit gibi hastalıklarının tedavisine yardımcı olabileceği belirtilmiştir.
  +Combo Ketone

  Çörek Otu Yağı: Bağışıklık sistemini güçlendirici, kan lipid seviyelerini düzenleyici ve insülin direncini azaltıcı etkilerinden dolayı kalp-damar sağlığına, ketojenik diyete ve metabolik sağlığa destek amaçlı da kullanılabilir.

  Keten Tohumu Yağı: Kronik konstipasyonu (kabızlık) olanlarda, hafif gastrointestinal (sindirim sistemi ile ilgili) ve kalp-damar sistemi hastalıklarında tedaviye yardımcıdır. Zihinsel gelişimi destekler ve ketojenik diyetle beslenenlerde destek amacıyla kullanılabilir.

  Omega 3 Balık Yağı: Ketojenik diyetle beslenenlerde  korunma (profilaktik) amaçlı kullanılabileceği, ayrıca kalp damar hastalıklarında destek amaçlı kullanılabileceği belirtilmektedir. Alzheimer, Parkinson, şizofreni, bipolar bozukluk ve depresyon gibi nörolojik ve ruhsal hastalıklarda da tedaviye yardımcı olmak için kullanılabilmektedir.

  Rüşeym Yağı: Doğal enerji kaynağı olarak da adlandırılan ve glüten içermeyen rüşeym yağı, esansiyel yağ asitlerini içermektedir. Özellikle sınav dönemi öğrencilerde dikkat toplama ve konsantrasyon arttırmaya destek olarak kullanılabilir. Yapısında E vitamininin antioksidan özelliğinden dolayı yaşlanma etkilerini geciktirmeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur. Yapısındaki oktakosanol ve polikosanol “Antifatik İlaçlar (yorgunluk giderici)” olarak geçer. Ketojenik diyetle beslenenlerin günlük besin programlarına dahil edilebilir.

  +Combo Metabolic

  ​Chia Tohumu Yağı: Bitkisel Omega 3 olan ALA (alfa- linolenik asit) miktarı çok yüksektir. ALA içeriğine bağlı olarak çeşitli çalışmalarda; antiinflamatuvar (yangı giderici), antidiyabetik (şeker hastalığına karşı koruyucu), antihipertansif (kan basıncını düşürücü), kolesterol ve trigliserit düşürücü özellikleri ile çağımızın en büyük sağlık sorunlarından biri olan Metabolik Sendrom’da takviye olarak kullanılabileceği bildirilmiştir.

  Çörek Otu Yağı: Antioksidan, bağışıklık sistemini güçlendirici, kan lipid seviyelerini düzenleyici etki gösterir ve alerjik rinit tedavisine yardımcı olarak kullanılır. Kan lipid seviyelerini düzenleyici ve insülin direncini azaltıcı etkilerinden dolayı kalp-damar sağlığına ve metabolik sağlığa destek amaçlı kullanılabilir.

  Deve Dikeni Tohumu Yağı: İçeriğindeki doymamış yağ asitleri, E vitamini ve fenolik bileşikler sayesinde karaciğer sağlığının korunmasında yardımcı olabilmektedir. LDL kolesterol (kötü huylu kolesterol) seviyesini ve kan basıncını azaltıcı etkileri ile kalp damar sağlığının ve metabolik sağlığın korunmasında destek olabileceği bildirilmektedir.

  Omega 3 Balık Yağı: Korunma (profilaksi) amaçlı kullanılabileceği, ayrıca koroner arter hastalığı, hiperkolesterolemi, hipertrigliseridemi ve diyabet gibi kardiyovasküler ve endokrinolojik hastalıklarda destek amaçlı kullanılabileceği belirtilmektedir. Bu özelliklerinden ötürü metabolik sağlığa destek amaçlı kullanılabilen bir takviyedir. 

  +Kırmızı Palm Yağı

  Araştırmalar kırmızı palm yağı takviyesinin iskemi (kalbin kanlanma azlığı) hasarına karşı kalbi koruduğunu, ateroskleroz (damar sertliği) oluşma riskini de azalttığını göstermektedir.

  Yapısındaki tokoferollerin karaciğer enzimleri üzerinde etki göstererek kan kolesterolünü düşürücü etki gösterdiği, içerdiği tokotrienollerin ise platelet agregasyonunu (trombosit kümelenmesini) azaltıcı etkisi olduğu ve buna bağlı olarak inme (felç) riskini azaltabileceği belirtilmektedir.

  Haricen uygulandığında antiaging (yaşlanma etkileri geciktirici) özelliklerinin olduğu da bildirilmiştir.

  +Likopen

  ​Karotenoid ailesine ait en yüksek antioksidan özelliği olduğu belirtilen bileşen likopen vücut sağlığının korunmasına yardımcı olarak kullanılır. Yapılan çalışmalar; likopenin özellikle kalp-damar ve prostat sağlığının korunmasında yardımcı olabileceğini göstermektedir.

  Vücudun bağışıklık sistemini ve savunma mekanizmasını güçlendirdiği, enfeksiyona yakalanma riskini azaltmaya yardımcı olduğu bildirilmiştir.

  Antiinflamatuvar (yangı önleyici) ve antiülser aktivitesine bağlı olarak özafajit (yemek borusu iltihabı) ve gastroözofageal reflü tedavisinde destek olarak kullanılabileceği belirtilmektedir.

  +Likopen Plus

  ​Yapılan çalışmalarda likopenin prostat sorunlarının azaltılmasında yardımcı olabileceği gösterilmiştir. Likopen ve özellikle kabak çekirdeği yağı; Benign Prostat Hiperplazisine (BPH - iyi huylu prostat büyümesi) karşı en çok kullanılan takviyelerdendir.

  Likopenin, kronik bakteriyel prostatit (prostat iltihabı) hastalarının tedavisinde kullanılan bir antibiyotik olan siprofloksasin tedavisine eklenmesiyle sinerjistik etki sağladığı ve bu şekilde antioksidan ilaveli antibakteriyel tedavi yaklaşımlarının prostatit tedavisinde yararlı olabileceği

  +Zerdeçal

  ​Yıllardır geleneksel olarak kullanılan zerdeçalın (Curcuma longa); ülser, hazımsızlık, şişkinlik, gaz, ülseratif kolit, diyare (ishal) gibi sindirim sistemi şikayetlerine iyi geldiği bilinmektedir.

  Antiinflamatuvar (yangı giderici) özelliği olduğu bilinen zerdeçalın baş ağrısı, osteoartrit ve romatoid artrit gibi hastalıkların tedavisine yardımcı olarak kullanılabileceği bildirilmektedir.

  İştahsızlık, menstrüel (adet) ağrı ve şişkinlik gibi Premenstrüel Sendrom (PMS) semptonlarının ve safra salgısı yetersizliklerine bağlı sindirim sistemi rahatsızlıklarının tedavisine yardımcı olabileceği de gözlenmiştir.

  +Arı Sütü

  ​Yapısında birçok vitamin, mineral, protein ve fitosterol bulunmaktadır.

  Proteinler antioksidan özelliğe sahiptir; İnfertilite (kısırlık) ve Tip 2 diyabet (şeker) hastalığı tedavisine destek olarak kullanılabilir. Antiaging (yaşlanma etkilerini geciktirici) özelliği olduğu da bilinen Royal Jelly’nin içerdiği 10-hidroksi-2-dekanoik asit (10HDA) sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirici ve antifatik (yorgunluk giderici) etkinlik açısından da olumlu etkileri bulunmuştur.

  Antibakteriyel ve antiinflamatuvar (yangı giderici) özelliği olduğu da bildirilen arı sütünün kemoterapi ve radyoterapi alan hastalarda oluşan oral mukozitin (ağız içi yaraların) azaltılmasında tedaviye yardımcı olduğu gözlenmiştir.

  +Detofix

  ​Deve Dikeni Tohumu Yağı: İçeriğindeki doymamış yağ asitleri, E vitamini ve fenolik bileşikler sayesinde karaciğer sağlığının korunmasına yardımcı olabilmektedir. Ayrıca antioksidan, antiinflamatuvar (yangı giderici) ve antiaging (hücre yaşlanmasını engelleyici) özellikleri de bulunmaktadır.

  İncir Çekirdeği Yağı: Yapısında başta bitkisel Omega 3 olan ALA (alfa linolenik asit) ve E vitamini olmak üzere birçok esansiyel ve etkili bileşik bulundurmaktadır. Göz sağlığına destek olmak amacıyla özellikle makula dejenerasyonunda (sarı nokta hasarında) tedaviye yardımcı olarak kullanılabilir. Güçlü antioksidan etkileri ile hepatoprotektif (karaciğer koruyucu) ajan olarak da tedaviye yardımcı olarak kullanılabilir.

  Nar Çekirdeği Yağı: Yapısında punisik asit (Omega 5) bulunmaktadır. Antioksidan özelliğinden dolayı bağışıklık sistemini güçlendirici olarak sağlığın korunmasında, ayrıca trigliserit olarak bilinen kan yağlarının düşürülmesine yardımcı olarak kullanılır.

  +Artofix

  ​Hindistan Cevizi Yağı: MCT içeriğinden dolayı malnütrisyon (beslenme bozukluğu) ve lipid malabsorpsiyon (yağ emilim bozukluğu) problemi olan hastalarda kullanılabilir. Antiinflamatuvar (yangı giderici) özelliği ile romatizmal ağrılarda, kas ve eklem sorunlarında destek amaçlı olabilir.

  Keten Tohumu Yağı: Bitkisel kaynaklı Omega 3 yağ asidi olan ALA (alfa-linolenik asit) açısından zengindir. Kronik konstipasyonu (kabızlık) olan hastalarda tedaviye yardımcıdır. Kalp-damar sistemi hastalıklarında tedaviye yardımcıdır. Antiinflamatuvar (yangı giderici) özelliği ile kalsiyum emilimini de arttırdığı bilinmektedir. Bu etkilerinden dolayı kemik ve eklem sağlığına da yardımcı etkileri olduğu bildirilmiştir.

  Omega 3 Balık Yağı: Bilim adamları, Omega 3 balık yağı takviyesini her yaş için özellikle de sporcular için gerekli görmektedir. Spor sonrası ortaya çıkan mikroenflamasyon ve bunlara bağlı hasarları azalttığı gösterilmiştir. Antiinflamatuvar (yangı giderici) özelliklerinden ötürü romatizmal ve inflamatuvar hastalıklara karşı koruma sağlamada ve kemik-eklem hastalıklarında tedaviye yardımcı olarak da kullanılabilmektedir.

  +Menofix

  ​Nar Çekirdeği Yağı: Antioksidan özelliğinden dolayı bağışıklık sistemini güçlendirici olarak sağlığın korunmasında, ayrıca trigliserit olarak bilinen kan yağlarının düşürülmesine yardımcı olarak kullanılır. Özellikle menopoz dönemi kadınlarda sıcak - ateş basması ve terleme gibi şikayetlerin giderilmesine destek olarak kullanılır. Antiaging (yaşlanma etkilerini geciktirici) ve antiinflamatuvar (yangı giderici) özellikleri de vardır.

  Keten Tohumu Yağı: Bitkisel kaynaklı Omega 3 yağ asidi ALA (alfa-linolenik asit) açısından zengindir. Kronik konstipasyonu (kabızlık) olan hastalarda ve kalp-damar sistemi hastalıklarında tedaviye yardımcıdır. Antiinflamatuvar (yangı giderici) özelliği ile kalsiyum emilimini de arttırdığı bilinmektedir. Özellikle menopoz dönemi kadınlarda kemik ve eklem sağlığına yardımcı etkileri olduğu bildirilmiştir.

  Omega 3 Balık Yağı: Bilim adamları, Omega 3 balık yağı takviyesini her yaş için özellikle de menapoz dönemi kadınlar için gerekli görmektedir. Kardiyovasküler ve endokrinolojik hastalıkların önlenmesinde destek amaçlı kullanılabileceği gibi antiinflamatuvar (yangı giderici) özelliklerinden ötürü romatizmal ve inflamatuvar hastalıklara karşı koruma sağlamada ve kemik-eklem hastalıklarında da tedaviye yardımcı olarak  kullanılabilmektedir.

  Kişniş Yağı: Çalışmalarda anksiyete (kaygı-endişe hali), depresyon gibi rahatsızlıklarda etkili olabileceğini gösterilmiştir. Sedatif (uyku verici) özelliği de bulunabileceği bilimsel yayınlarda yer almaktadır.

  +Maxifix Men

  ​Kabak Çekirdeği Yağı: Benign Prostat Hiperplazisi (BPH - iyi huylu prostat büyümesi), aşırı aktif mesane (idrar kesesi) ve idrar kaçırma/tutamama (inkontinans) ile alakalı alt üriner sistem semptomlarının tedavisine yardımcı olarak da kullanılabilir. 

  Rüşeym Yağı: Yapısındaki oktakosanol, polikosanol ve E vitamini sayesinde; yaşlanma etkilerini geciktirmeye, bağışıklık sistemini desteklemeye ve kardiyovasküler fonksiyonları optimize etmeye yardımcı olur. Polikosanol formülasyonları “Antifatik İlaçlar (yorgunluk giderici)” olarak da kullanılabilir. Yüksek enerji gereksinimi olan kişilerin günlük besin programlarına dahil edilebilir. Erektil disfonksiyon (sertleşme sorunu) tedavisinde yardımcı olabilir.

  Omega 3 Balık Yağı: Kalp krizi riskinin azaltılmasında ve kan akışının kolaylaştırılmasında korunma (profilaksi) amaçlı kullanılabileceği gibi kardiyovasküler ve endokrinolojik hastalıkların önlenmesinde de destek amaçlı kullanılabileceği belirtilmektedir. Ayrıca erektil disfonksiyon (sertleşme sorunu) tedavisine yardımcı olarak da kullanılabilmektedir.

  Isırgan Tohumu Yağı: Antioksidan özelliği vardır. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine destek olarak erektil disfonksiyon (sertleşme sorunu) tedavisinde kullanılabilecek yardımcı bir gıda takviyesidir.

  +Maxifix Women

  ​Antep Fıstığı Yağı: Kuvvetli antioksidan özelliği ile birlikte antibakteriyel ve antifungal özelliklerinin olduğu da bildirilmiştir. Hem iyi bir enerji kaynağı hem de özellikle kadınlarda afrodizyak (cinsel isteğin uyarılmasına yardımcı) olarak da kullanılabileceği bildirilmiştir.

  Rüşeym Yağı: Yapısındaki oktakosanol, polikosanol ve E vitamini sayesinde; yaşlanma etkilerini geciktirmeye, bağışıklık sistemini desteklemeye ve kardiyovasküler fonksiyonları optimize etmeye yardımcı olur. Polikosanol formülasyonları “Antifatik İlaçlar (yorgunluk giderici)” olarak da kullanılabilir. Yüksek enerji gereksinimi olan kişilerin fiziksel performansını artırmaya destek olduğu için kadınların günlük besin programlarına dahil edilebilir.

  Omega 3 Balık Yağı: Bilim adamları, Omega 3 balık yağı takviyesini her yaş icin gerekli görmektedir. Erişkinlerde Omega 3 balık yağı takviyelerinin kalp krizi riskinin azaltılmasında ve kan akışının kolaylaştırılmasında korunma (profilaksi) amaçlı kullanılabileceği ayrıca koroner arter hastalığı, hiperkolesterolemi, hipertrigliseridemi ve diyabet gibi kardiyovasküler ve endokrinolojik hastalıkların önlenmesinde destek amaçlı kullanılabileceği belirtilmektedir. Bu etkilerinden ötürü Omega 3 balık yağları; cinsel sağlığa destek olarak da kullanılabilmektedir.

  Kişniş Yağı: Çalışmalar anksiyete (kaygı-endişe hali), depresyon gibi rahatsızlıklarda etkili olabileceği gösterilmiştir. Hem iyi bir enerji kaynağı hem de özellikle kadınlarda afrodizyak (cinsel isteğin uyarılmasına yardımcı) olarak da kullanılabileceği bildirilmiştir.

  +Moodifix

  ​Haşhaş Yağı: Esansiyel yağ asitleri içermektedir. Yapısında E vitamini de bulunmaktadır. Bu nedenle antioksidan özelliğe sahiptir ve kalp damar sağlığının korunmasına yardımcı olur. Sedatif (uyku verici) özelliği de bulunabileceği bilimsel yayınlarda yer almaktadır.

  Kişniş Yağı: Çalışmalarda anksiyete (kaygıendişe hali), depresyon gibi rahatsızlıklarda etkili olabileceği gösterilmiştir. Sedatif (uyku verici) özelliği de bulunabileceği bilimsel yayınlarda yer almaktadır.

  Omega 3 Balık Yağı: Erişkinlerde Omega 3 balık yağı takviyelerinin koroner arter hastalığı, hiperkolesterolemi, hipertrigliseridemi ve diyabet gibi kardiyovasküler ve endokrinolojik hastalıklarda ve Alzheimer, Parkinson, şizofreni, bipolar bozukluk ve depresyon gibi nörolojik ve ruhsal hastalıklarda destek amaçlı kullanılabileceği belirtilmektedir.

  +Intefix

  ​Anason Yağı: Soğuk algınlığı ile ilişkili öksürük şikayetlerinde ekspektoran (balgam söktürücü) olarak ve farklı sebeplerden ileri gelen gaz, şişkinlik ve hazımsızlık problemlerinin tedavisine yardımcı olarak kullanılabileceği Avrupa İlaç Ajansı (EMEA) monograflarına girmiş bulunmaktadır.

  Keten Tohumu Yağı: Bitkisel kaynaklı Omega 3 yağ asidi olan ALA (alfa-linolenik asit) açısından zengindir. Kronik konstipasyonu (kabızlık) olan hastalarda tedaviye yardımcıdır. Kalp-damar sistemi hastalıklarında, bazı kan lipid (yağ) seviyelerinin düzenlenmesinde ve hafif gastrointestinal (sindirim sistemi ile ilgili) rahatsızlıklarda tedaviye yardımcıdır.

  Kişniş Yağı: Tekli doymamış yağ asitlerinden olan petroselinik asit içeriği açısından zengin, değerli bir yağdır. Geleneksel olarak gaz, bulantı, şişkinlik ve mide spazmı gibi gastrointestinal (sindirim sistemi ile ilgili) rahatsızlıklarda tedaviye yardımcı olarak kullanılabileceği bildirilmektedir.

  Çörek Otu Yağı: Esansiyel yağ asitleri içeriği açısından zengin olup antioksidan, bağışıklık sistemini güçlendirici, kan lipid seviyelerini düzenleyici etki gösterir ve alerjik rinit tedavisine yardımcı olarak kullanılır. Özellikle gastrit ve ülser gibi rahatsızlıklarda mide koruyucu ve sindirimi rahatlatıcı özellikleri de bulunmaktadır.

  +Ocufix

  ​İncir çekirdeği Yağı: Yapısında başta bitkisel Omega 3 olan ALA (alfa-linolenik asit) ve E vitamini olmak üzere birçok esansiyel ve etkili bileşik bulundurmaktadır. Göz sağlığına özellikle makula dejenerasyonunda (sarı nokta hasarında) tedaviye yardımcı olarak kullanılabilmektedir.

  Chia Tohumu Yağı: Birçok çalışmada antidiyabetik (şeker hastalığına karşı koruyucu), antihipertansif (kan basıncını düşürücü), kolesterol ve trigliserit düşürücü etkileri ile özellikle Metabolik Sendrom’da takviye olarak kullanılabileceği ayrıca bu etkilerinden ve bitkisel Omega 3 yağ asidi ALA (alfa-linolenik asit) içeriğinden dolayı göz sağlığına destek olarak kullanılabileceği bildirilmiştir.

  Omega 3 Balık Yağı: Erişkinlerde Omega 3 balık yağı takviyelerinin korunma (profilaktik) amaçlı kullanılabileceği, ayrıca koroner arter hastalığı, hiperkolesterolemi, hipertrigliseridemi ve diyabet gibi kardiyovasküler ve endokrinolojik hastalıkların önlenmesinde destek amaçlı kullanılabileceği belirtilmektedir. Omega 3 balık yağları; ayrıca göz, beyin, sinir gelişimine, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine ve makula dejenerasyonu (sarı nokta hasarı) gibi göz hastalıklarına karşı koruma sağlamak ve tedaviye yardımcı olmak için kullanılabilmektedir.

  +Immufix

  Nar Çekirdeği Yağı: Yapısında nar çekirdeğine özel bir esansiyel yağ asidi olan punisik asit (Omega 5) bulunmaktadır. Antioksidan özelliğinden dolayı bağışıklık sistemini güçlendirici olarak sağlığın korunmasında ayrıca trigliserit olarak bilinen kan yağlarının düşürülmesine yardımcı olarak kullanılır.

  Çörek Otu Yağı: Esansiyel yağ asitleri içeriği açısından zengin olup antioksidan, bağışıklık sistemini güçlendirici, kan lipid seviyelerini düzenleyici etki gösterir ve alerjik rinit tedavisine yardımcı olarak kullanılır.

  Omega 3 Balık Yağı: Erişkinlerde korunma (profilaktik) amaçlı kullanılabileceği, ayrıca koroner arter hastalığı, hiperkolesterolemi, hipertrigliseridemi ve diyabet gibi kardiyovasküler ve endokrinolojik hastalıkların önlenmesinde ve ani ölüm riskinin azaltılmasında destek amaçlı kullanılabileceği belirtilmektedir. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde ve romatizmal ve inflamatuvar hastalıklara karşı koruma sağlamak ve tedaviye yardımcı olmak için kullanılabilmektedir.​

  +Ultrafix Men

  Üzüm Çekirdeği Yağı: Özellikle dolaşım problemi olanlar için tavsiye edilebilir. Hipertansiyon, hemoroit (basur), kronik venöz yetmezlik ve varis gibi kalpdamar hastalıklarının tedavisine destek olarak kullanılabillir.

  Rüşeym Yağı: Yapısındaki oktakosanol, polikosanol ve E vitamini sayesinde; yaşlanma etkilerini geciktirmeye, bağışıklık sistemini desteklemeye ve kardiyovasküler fonksiyonları optimize etmeye yardımcı olur. Polikosanol formülasyonları “Antifatik İlaçlar (yorgunluk giderici)” olarak da kullanılabilir. Yüksek enerji gereksinimi olan kişilerin günlük besin programlarına dahil edilebilir. Ayrıca erektil disfonksiyon (sertleşme sorunu) tedavisinde kullanılabilecek yardımcı bir gıda takviyesidir.

  Omega 3 Balık Yağı: Kalp krizi riskinin azaltılmasında ve kan akışının kolaylaştırılmasında korunma (profilaksi) amaçlı kullanılabileceği gibi kardiyovasküler ve endokrinolojik hastalıkların önlenmesinde de destek amaçlı kullanılabileceği belirtilmektedir. Erektil disfonksiyon (sertleşme sorunu) tedavisine yardımcı olarak kullanılabilmektedir.

  Kabak Çekirdeği Yağı: Benign Prostat Hiperplazisi (BPH - iyi huylu prostat büyümesi), aşırı aktif mesane (idrar kesesi) ve idrar kaçırma/tutamama (inkontinans) ile alakalı alt üriner sistem semptomlarının tedavisine yardımcı olabilir.​

  +Ultrafix Women

  ​Nar Çekirdeği Yağı: Antioksidan özelliğinden dolayı bağışıklık sistemini güçlendirici olarak sağlığın korunmasında, trigliserit olarak bilinen kan yağlarının düşürülmesine yardımcı olarak kullanılır. Özellikle menopoz dönemi kadınlarda sıcak - ateş basması ve terleme gibi şikayetlerin giderilmesine destek olarak kullanılır. Antiaging (yaşlanma etkilerini geciktirici) ve antiinflamatuvar (yangı giderici) özellikleri de vardır.

  Üzüm Çekirdeği Yağı: Özellikle dolaşım problemi olanlar için tavsiye edilebilir. Hipertansiyon, hemoroit (basur), kronik venöz yetmezlik ve varis gibi kalp-damar hastalıklarının tedavisine destek olarak kullanılabillir.

  Omega 3 Balık Yağı: Bilim adamları, Omega 3 balık yağı takviyesini her yaş için özellikle de menopoz dönemi kadınlar için gerekli görmektedir. Kardiyovasküler ve endokrinolojik hastalıkların önlenmesinde destek amaçlı kullanılabileceği gibi antiinflamatuvar (yangı giderici) özelliklerinden ötürü romatizmal ve inflamatuvar hastalıklara karşı koruma sağlamada ve kemik-eklem hastalıklarında tedaviye yardımcı olarak  kullanılabilmektedir. Anksiyete (kaygı, endişe hali) ve depresyon gibi ruhsal hastalıklarda da tedaviye yardımcı olarak da kullanılabilmektedir.

  Keten Tohumu Yağı: Bitkisel kaynaklı Omega 3 yağ asidi olan ALA (alfa-linolenik asit) açısından zengindir. Kronik konstipasyonu (kabızlık) olan hastalarda ve kalp-damar sistemi hastalıklarında tedaviye yardımcıdır. Antiinflamatuvar (yangı giderici) özelliği ile kalsiyum emilimini de arttırdığı bilinmektedir. Özellikle menopoz dönemi kadınlarda kemik ve eklem sağlığına yardımcı etkileri olduğu bildirilmiştir.

  +A Vitamini

  ​A vitamini preparatları; 

  Normal görme yetisinin korunmasına katkıda bulunur. A vitamini eksikliğinde ilk ortaya çıkan belirtilerden biri gece körlüğüdür. Ayrıca keratinizasyonun artması nedeniyle özellikle kornea epitelinde kuruma ve bunun sonucu kseroftalmi (göz kapaklarının iç kısmının kuruması) ve körlük görülebilir. 

  A vitamini ayrıca; 

  Normal demir metabolizmasına, 

  Normal mukozanın korunmasına, 

  Normal cildin korunmasına ve 

  Bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

  +D3 Vitamini

  ​Yapılan çalışmalarda D vitamininin glisemik kontrol ve insülin duyarlılığı açısından önemli bir role sahip olduğu, diyabet hastalarında destek amaçlı kullanılabileceği belirtilmiştir.

  D vitamini eksikliğinin beyin serotonin seviyelerini etkileyebileceği bu nedenle depresyon ve anksiyete (endişe, kaygı hali) ile ilişkili olduğu bildirilmiştir.

  D3 vitamini; kalsiyumun ve fosforun normal emilimine/kullanımına, normal kan kalsiyum düzeyine, normal kemiklerin korunmasına, normal kas fonksiyonunun korunmasına, normal dişlerin korunmasına ve bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

  Ayrıca hücre bölünmesinde görevi vardır ve çocuklarda normal büyüme ve kemik gelişimi için gereklidir.

  +D3 Vitamini Oral Flakon

  ​D vitamini vücuttaki kalsiyum dengesinin başlıca düzenleyicisidir. Bu iskelet gelişimi ve kemik mineralizasyonu için özellikle önemlidir. Çalışmalar, D vitamininin osteoporoz (kemik erimesi), osteoartrit, kalça kırığı ve kas zayıflığı gibi birçok hastalıkta faydalı olabileceğini göstermiştir.

  Yapılan çalışmalarda D vitamininin glisemik kontrol ve insülin duyarlılığı açısından önemli bir role sahip olduğu bu nedenle diyabet (şeker) hastalarında destek amaçlı kullanılabileceği belirtilmiştir.

  D vitamini eksikliğinin beyin serotonin seviyelerini etkileyebileceği bu nedenle depresyon ve anksiyete (endişe, kaygı hali) ile ilişkili olduğu bildirilmiştir.

  Yapılan çalışmalarda D vitamininin viral enfeksiyonlara karşı vücut direncini artırarak, inflamatuvar yanıtı düzenleyerek ve bronşiyal düz kasları gevşeterek astım ataklarını azaltabileceği bildirilmiştir.

  +E Vitamini

  ​Antioksidan ve antiaging (yaşlanma etkilerini geciktirici) özellikleri olduğu belirtilen  E vitamininin infertilite (kısırlık) tedavisinde, fiziksel ve cinsel performansı artırmada ve kas kramplarının giderilmesinde destek olarak kullanılabileceği gözlenmiştir. 

  Nöroprotektif (sinir koruyucu) özelliği olduğu bilinen  E vitamininin periferik nöropati (sinir hasarı), Parkinson, vasküler demans (damarsal bir probleme bağlı oluşan bunama) ve Alzheimer tedavisine yardımcı olarak kullanılabileceği belirtilmiştir. 

  Ayrıca E vitamininin retinopati (gözün ağ tabakasının hasarı), katarakt ve makula dejenerasyonu (sarı nokta hasarı) gibi görme fonksiyonları hastalıkların tedavisine yardımcı olarak kullanılabileceği belirtilmiştir.

  +Koenzim Q10

  ​Lipofilik (yağda çözünür) bir antioksidandır. Bu nedenle hızlı ve kolay emilim için balık yağı içerisinde yağ bazda sunulmuştur. Antiaging (yaşlanma etkilerini geciktirici) ve bağışıklık sistemini güçlendirici özellikleri olduğu bildirilmiştir.

  Kardiyoprotektif (kalbi koruyucu) özelliklerinden ötürü kalp yetmezliği, hipertansiyon, akut miyokard infarktüsü (kalp krizi) ve kardiyomyopati (kalp kası hasarı) gibi kardiyovasküler hastalıklarda tedaviye yardımcı olarak kullanılabileceği bildirilmiştir. Nöroprotektif (sinir koruyucu) özelliklerinden ötürü Parkinson gibi nörolojik hastalıklarda da kullanılabilir. Enerji üretimine olan katkısı ve sitoprotektif (hücre koruyucu) özelliklerinden ötürü fiziksel performansı artırmada, yorgunluk, halsizlik gidermede, kas hasarında, periodontal (diş eti) hastalıklarda ve mitokondrial bozukluklarda da destek amaçlı kullanılabilir.